Як правильно доглядати за рубцями в домашніх умовах?

Як правильно доглядати за рубцями в домашніх умовах?

Відсутність належного догляду за рубцями часто пов'язана не тільки з непривабливим зовнішнім виглядом шкіри в ділянці рубця, а й із болем, спричиненим надмірним стягуванням шкіри. Що можна зробити, щоб хоча б мінімально поліпшити його зовнішній вигляд? Як уникнути неприємних ускладнень? Перш за все, необхідно подбати про нього. Як? Дізнайтеся про це нижче!

Що таке шрам?

Шрам - це вид ушкодження шкіри, що утворюється на місці, наприклад, травми внаслідок травми, хірургічного втручання або операції. Це результат відновлення пошкоджень дерми - місця, яке заповнене волокнистою сполучною тканиною.

Процес загоєння, що відбувається, призводить до вироблення нових волокон, які закупорюють рану. Уже на цьому етапі дуже важливий догляд за пошкодженою ділянкою шкіри, оскільки це відіб'ється надалі на зовнішньому вигляді рубця, який може набувати різних форм.

Види шрамів 

Існує кілька класифікацій шрамів, що розрізняються залежно від обраних факторів. До них можна зарахувати час його утворення, який визначить поділ на незрілі рубці (ще не загоєні, червоні, такі, що сверблять, ніжні та часто болючі) і зрілі рубці (світліші від навколишньої шкіри, плоскі, повністю загоєні). Однак, перш за все, вони розрізняються за зовнішнім виглядом.

Починаючи від зовнішнього вигляду і закінчуючи характером, шрами найчастіше діляться на три типи:

  • атрофічні рубці, або атрофічні рубці, що мають вдавлену форму. Їх поява пов'язана з низьким рівнем колагену під час загоєння ран. Найпоширенішими є шрами від акне або віспи, а також розтяжки.
  • гіпертрофічні рубці, з опуклою, твердою і часто червоною текстурою. Вони ростуть усередині пошкодженої ділянки шкіри. Вони утворюються внаслідок порушень у загоєнні ран і можуть зменшуватися та зникати через деякий час або, навпаки, продовжувати рости.
  • рубці, також відомі як келоїди або пухлини сполучної тканини, з розрослої, неправильної форми, що виходить за межі пошкодженої ділянки шкіри. Вони часто мають темний відтінок червоного або фіолетового кольору, опуклі та тверді. Їх важко викорінити самостійно, а при хірургічному видаленні вони можуть вирости знову.

Як самостійно доглядати за шрамами?

Поцікавилися, як позбутися шрамів? Це нелегкий процес і часто потребує тривалої боротьби, але є способи їх викорінення. Вони зазвичай діляться на професійний догляд, наприклад, під керівництвом косметолога, і домашній догляд. Що можна використовувати в домашніх умовах для самостійного поліпшення шрамів?

Кінезіотейпінг: крос-стрічкові пластирі для шрамів 

Одним зі зручних та ефективних способів догляду за шрамами є пластирі з хрестоподібною стрічкою. Ці види продукції сприяють загоєнню ран, зменшують больові відчуття та значно покращують еластичність і рухливість шкіри в ділянці рубця.

Гель або крем від рубців

Любая рана потребує глибокого зволоження, щоб шкіра могла відновлюватися більш ефективно. Для живлення рубців корисний крем або гель, що має у своєму складі силікон. Цей інгредієнт зволожує і водночас утворює ніжну плівку на рані, захищаючи її від зовнішніх факторів.

Самомасаж

Не забувайте також щодня робити легкий масаж рубця - якщо, звісно, він знаходиться в межах вашого власного тіла. Його слід проводити на ранній стадії загоєння рани, але тільки в ділянці навколо неї. Лише після повного загоєння та відпадання струпів можна починати масажувати сам шрам. Використовуйте для цього вищезгаданий гель або крем від рубців і не забувайте про тонкощі. Такий масаж поліпшить кровопостачання рубця, прискорить загоєння, а також запобіжить утворенню спайок.

  • Интернет-магазин « Активорто» © 2025

  • Розробка сайту: Skill Unit